Presentasjon: Malta

Bilde: Daryl Cauchi

THE BUSKER | DANCE (OUR OWN PARTY)

Skrevet av: David Meilak

Deltar i: Semifinale 1

Instagram | TikTok

The Busker er et av mange band i årets Eurovision Song Contest. Bandet ble stiftet i 2012, og ga ut sitt første album i 2017. Bandet består av David «Dav.Jr» Meilak på vokal og gitar, Jean Paul Borg på trommer og Sean Meachen på saksofon. Låten deres Dance (Our Own Party) handler om sosial angst og om å velge sin egen komfortable setting i genseren sin i stedet for å være utilpass på fest.

Malta har startnummer to i første semifinale, noe som betyr at The Busker løper opp på scenen rett etter at Norges Alessandra har sunget sin siste tone.

Ukjent sin avatar

Forfatter: Tone Maria Jonassen

Tone Maria har fulgt med på Eurovision siden 2000. Tone Maria var syv år gammel da hun så Charmed med låten "My Heart Goes Boom" representere Norge. Jentetrioen Charmed bestod kanskje ikke lenge, men for Tone Maria har deres ettermæle betydd en livslang kjærlighet for Eurovision Song Contest.

Legg igjen en kommentar