Cha Cha Cha! Käärijä vinner i Finland!

Etter en spennende finale gikk Käärijä med låten Cha Cha Cha av med seieren og skal reise til Liverpool for å representere Finland i årets Eurovision Song Contest!

Finland deltar i første semi finale 9. mai.

Resultatliste (jurypoeng+finske stemmer):

1: Käärijä – Cha Cha Cha (72+467=539)
2: Portion Boys – Samaa Taivasta Katsotaan (28+124=152)
3: Keira – No Business On The Dancefloor (42+91=133)
4: Robin Packalen – Girls Like You (28+81=109)
5: KUUMAA – Ylivoimainen (44+63=107)
6: Lxandra – Something To Lose (46+24=70)
7: Benjamin – Hoida Mut (34+32=66)

Käärijä er en grensesprengende artist som ikke vil plasseres inn i en bås. Musikken hans er inspirert av flere sjangre, både rap, rock, pop og elektronisk musikk. Han har gitt ut musikk siden 2016, og er kjent for sine nyskapende og kreative uttrykk. Til eurovision.tv sier Käärijä at Finland er et festglad land kjent for både heavy metal og pop, og det ønsker han å vise med låten sin Cha Cha Cha i årets Eurovision.

Forfatter: Tone Maria Jonassen

Tone Maria(tidligere Squad skribent fra 2020-2023), 29 år, har fulgt med Eurovision siden 2000, da hun falt pladask for Charmed med "My Heart Goes Boom". Siden da har Eurovision interessen vokst seg større og større for hvert år. Hun har alltid vært glad i musikk og har sunget i kor siden hun var 14 år gammel.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s