Etter to semifinaler av «Festivali i Këngës» står 14 finalister igjen for å kjempe om å kunne representere Albania i Eurovision 2018 i Lisboa i kveld.
Disse 14 kjemper om billetten til Portugal i mai:
- Artemisa Mithi – E dua botën
- Bojken Lako – Sytë e shpirtit
- Denisa Gjezo – Zemër ku je
- Elton Deda – Fjalët
- Eugent Bushpepa – Mall
- Grupi Na & Festina Mezini – Tjetër jetë
- Inis Neziri – Piedestal
- Manjola Nallbani – I njëjti qiell
- Mariza Ikonomi – Unë
- Orgesa Zaimi – Ngrije zërin
- Redon Makashi – Egziston
- Rezarta Smaja & Luiz Ejlli – Ra një yll
- Tiri – Orë e ndalur
- Voltan Prodani – E pamundur
Finaleresultatet vil bli avgjort av en fagjury. Det er sannsynlig at vinnerlåten i kveld vil bli endret på før Eurovision starter, noe Albania har gjort de siste årene. Det har vært alt fra endringer i selve melodien, bytte til engelsk språk og å gjøre låten kortere. Flere av låtene i Albanias finale er over 3 minutter, noe som er imot ESC-reglene.
Finalen kan bli sett direkte på RTSH sin nett-TV. Finalen begynner 20.45 norsk tid. Det er også mulig å laste ned appen «RTSH TANI» hvis du vil se finalen på nettbrett eller smarttelefon. Appen finnes til både iOS og Android. Dette blir en spennende kveld!