
INTELLIGENT MUSIC PROJECT | INTENTION
Skrevet av: Milen Vrabevski og MD
Deltar i: 1. Semifinale (Tirsdag, 10. mai)
Bandet Intelligent Music Project består av en gjeng svært så erfarne musikere som har spilt i og med forskjellige band, og også samarbeidet med musikere som har hatt med virkelig store navn å gjøre, som for eksempel Stevie Wonder og Black Sabbath. Det er ti år siden bandet ga ut sitt debutalbum, og feirer det hele med å delta i årets Eurovision.
Trommeslageren er et kjent fjes i Eurovision-verdenen da han to ganger har representert Bulgaria sammen med sangeren Elitsa. De gjorde seg bemerket begge årene de var med, både med Voda og Samo Shampioni noen år senere.
Bulgaria deltar i den første semifinalen sammen med Norge, hvilket betyr at vi har muligheten til å stemme de videre til finalen om vi vil.