De første serbiske finalistene er kåret

Luke Black med Samo mi se spava er en av kveldens vinnere.

Det tok cirka en halvtime ekstra for Serbia i kveld, for å kåre årets finalister fra den første semifinalen. Seksten bidrag er nå halvert, her er de første åtte som deltar i finalen på lørdag:

  • Empathy Soul Project  Indigo
  • Nađa – Moj prvi ožiljak na duši
  • Filip Baloš – Novi plan drugi san
  • Luke Black – Samo mi se spava
  • Boris Subotić – Nedostupan
  • Chegi & Braća Bluz Band – Svadba ili kavga
  • Princ – Cvet sa Istoka
  • Stefan Shy – Od jastuka do jastuka

Tidligere Eurovision-representant, Tijana Dapčević, som også har deltatt i den nasjonale utvelgelsen utallige ganger, klarte ikke å ta seg til finalen i år.

I morgen avholdes den andre og siste semifinalen før lørdagens finale. Der skal også seksten nye bidrag bli til åtte finalister.

Forfatter: Tina Bekkholt

Tina, 29 år, opprettet Eurovision på norsk (nå kjent som Eurovisionsquad) i 2016. Hun har fulgt nøye med på Eurovision Song Contest siden 2000, og blogget lenge om emnet, før hun begynte å skrive for daværende escwebs.net høsten 2012. Hun har siden 2013 reist rundt for å overvære Eurovision live, og har også fått med seg noen nasjonale finaler i Norge og Sverige. Tina sin musikkinteresse har vart hele livet, og hun har gått i musikkbarnehage, på musikkskole, musikklinja på videregående og senest tatt en bachelorgrad i Music Management.

Legg igjen en kommentar

Fyll inn i feltene under, eller klikk på et ikon for å logge inn:

WordPress.com-logo

Du kommenterer med bruk av din WordPress.com konto. Logg ut /  Endre )

Twitter-bilde

Du kommenterer med bruk av din Twitter konto. Logg ut /  Endre )

Facebookbilde

Du kommenterer med bruk av din Facebook konto. Logg ut /  Endre )

Kobler til %s