Polen er et land som egentlig har vært ganske stille når det kommer til sin utvelgelse i år. For noen få uker siden kom det endelig fra dem: Vi velger vårt bidrag gjennom showet Szansa Na Sukces (Sjanse for suksess). Der skal det holdes 3 semifinaler før en finale 23. februar.
Istedenfor å fremføre låter som skal de kan sende til Eurovision skal det fremføres coverlåter i kveld, for å heller fokusere på stemmeprakt og gjennomføring. Kveldens tema er ABBA, og det blir altså en låt fra deres katalog som skal få frem den første finalisten for Polen.
7 artister skal delta i kveld og kun én av disse vil gå videre til finalen. Etter sine framføringer skal deltakerne få tilbakemeldinger fra 3 dommere, som alle har vært med i eurovision song contest tidligere. Disse er Cleo (som deltok i 2014), Michał Szpak (som deltok i 2016) og Gromee (som deltok med Lukas Meijer i 2018).
Dette er deltakerne vi får se i dag:
01. Patryk Skoczyński – Gimmie, Gimmie, Gimmie!
02. Emilia Sanecka – Waterloo
03. Julia & Wiktoria Szlachta – Dancing Queen
04. Kasia Dereń – Mamma Mia
05. Amelia Andryszczyk – S.O.S
06. Sargis Davtyan – Voulez-vous
07. Maja Hyży – Knowing Me, Knowing You
Showet er spilt inn på forhånd, men sendes på TVP2 klokka 15:15 norsk tid. Det vil holde på i cirka en time, og kan ses her: